Hej!!


Så fort du fyllt i och skickat din anmälan så är du registrerad och du får även ett bekräftelsemail. Ditt namn med startnummer kommer inte att synas i startlistan förrän inbetalningen av startavgiften registrerats, det kan ta 3-7 dagar. När betalningen registrerats så skickas ett mail med startnummer och du visas i listan.

Om något blev fel eller om du av någon anledning vill ändra eller komplettera något måste du kontakta oss på telefon 070-281 36 99, säkrast kvällstid, eller SMS så ringer vi upp.

Mvh.
Valborundan

Nr Deltagare Ort Motorcykel CC År
1Lars-Erik VestmanFalun Horex Regina 400 1955
2Erik WestmanValbo Dnepr MT11 1939 650 1984
2 Anders Engberg Gävle Dnepr MT11 1939 650 1984
3Rolf EklundGävle Matchless G11 600 1957
4Jan LiljedahlJärfälla Husqvarna Silverpil 175 1961
5Lars ErikssonUppsala Hedlund-SOH Motocross 500 1966
6Corry WestlandGävle Apollo 63Z 198 1952
7Mikael GånorsValbo Matchless G80 S 500 1953
7 Madelene Perpåls Valbo Matchless G80 S 500 1953
8Per-Johan JanssonHuddinge Rex DeLuxe 600 1931
9Bertil SkogehallUppsala NV 42 350 1955
10Kenneth DahlströmHudiksvall Puch 150 TL 150 1951
11Inge RundgrenHudiksvall Kawasaki 200 1980
12Hans ErikssonValbo Honda CB650 650 1981
13Per-Martin ÖhmanKnivsta Victoria KR21 Swing 200 1956
14Bengt FredlundStorvreta Suecia 200 197 1952
15Sten LöthagenHedesunda Harley Davidson VLC med sidovagn 750 1942
15 Lena Löthagen Hedesunda Harley Davidson VLC med sidovagn 750 1942
16Bengt ÅsbergBjörklinge Monark M200 125 1949
17Thomas JanssonUppsala Honda CB125 T 125 1982
18Gunnar SkogehallUppsala Victoria Bergmeister 350 1954
19Peter KlingHedesunda Harley Davidson FLH 1200 1971
19 Marita Nyman Hedesunda Harley Davidson FLH 1200 1971
20Per MattssonSandviken Husqvarna 110 TV 500 1934
21Håkan BerglundValbo Triumph T110 650 1958
21 Sten-Olof Hansson Gävle Triumph T110 650 1958
22Anders NykvistNyköping Kawasaki GPZ 550 550 1982
23Dan HarnevallGävle Harley Davidson 125 SS 125 1976
24Michael MattssonSandviken Harley Davidson 20L 1000 1920
25Ulf RydbergÖrsundsbro Triumph Trident 750 1971
26Sven Olov AnderssonFalun Exelcior Super-X 750 1929
27Ernst LarssonValbo Norton M18 500 1931
28Hans BandholdGävle BMW CS100 998 1981
29Gert EngholmFors DKW KS200 198 1939
30Dick SkoogGävle Rex Roadmaster 200 1950
31Tommy LandströmSala Monark 402 175 1951
31 Anne-Catrine Landström Sala Monark 402 175 1951
32Björn WeissmannFalun BMW R 60/5 sidvagn 600 1970
32 Birgit Kajgård Rättvik BMW R 60/5 sidvagn 600 1970
33Roland ErikssonValbo Husqvarna 98 1939
34Johan FärnstrandÅrsunda Honda CB750 750 1971
35Leif SternesjöUppsala Yamaha XS1100 1100 1981
36Jan-Erik JohanssonÖsterfärnebo Husqvarna wr 250 250 1972
37Michael KarlssonÖsterfärnebo Yamaha XT500 500 1977
38Johan LundqvistHorndal Honda CB750 750 1971
39Matts HåkanssonSandviken NV 36 Army Sixdays 250 1953
39 Hugo Stridh Sandviken NV 36 Army Sixdays 250 1953
40Bengt AndreassonGävle Honda CB750 750 1974
41Mats LarssonJättendal Ariel HS 500 1953
42Bengt-olof NordlundBergsjö Ariel Huntmaster 650 1953
43Inge PetterssonSundsvall BSA WM20 500 1944
44Nils LundströmGävle Triump Tr 120 650 1968
45Kåre SelanderHassela BSA B33 500 1952
46Sören SigfridssonFjärdhundra Huskvarna 29 118 1951
47Sten SigfridssonFjärdhundra Kawasaki Z250 250 1981
48Göran SjödinValbo NV 38 250 1955
49Björn SverinSöderala Royal Enfield Bullet 350 1953
50Stig OlssonBergvik Centrum 550 250 1954
51Håkan ElfströmTorsåker BMW R 25/3 250 1953
51 Dan Pedersen Dragör Danmark BMW R 25/3 250 1953
52Anders JosefssonÖsterffärnebo Monark ISDT 175 1973
53Kjell AnderssonGävle Yamaha XV1000 TR1 1000 1981
53 Christina Andersson Gävle Yamaha XV1000 TR1 1000 1981
54Håkan WestbergNorrtälje NV 11 125 1953
55Mikael AsplundSkyttorp NV 36 250 1953
55 Albin Andersson Asplund Skyttorp NV 36 250 1953
56Janne BerglundEnånger Honda CB650 650 1981
57Lennart MattssonSkutskär Rex Villiers 98 1938
58Viljart StrömbergFjärdhundra NV 10 125 1950
59Rune ZetterlindEnköping Huskvarna Silverpil 175 1956
60Jan PalanderBorlänge BSA Goldstar 500 1960
61Peter KarlssonGrycksbo Velocette Venom Clubman 500 1958
62Anders DjerfVattholma NV 38 250 1955
63Sten SågströmSandviken Ural Sidovagn 650 1973
63 Maria Sågström Sandviken Ural Sidovagn 650 1973
64Christer NordlundKorskrogen Monark M400 175 1951
65Jan-Erik MalinBorlänge BMW R80 GS 800 1981
66Gösta KarlbergRättvik Yamaha SR250 250 1981
67Kurt HolmqvistGävle BSA A10 Golden flash 650 1958
68Guy HammarlingUppsala Triumph Bonneville T120 R 650 1969
68 Marie Hammarling Uppsala Triumph Bonneville T120 R 650 1969
69Bengt DjerfJärlåsa Monark Blue Arrow 250 1954
70Håkan PetterssonSandviken BMW R 60/5 600 1971
71Ola GustafssonKrylbo Husqvarna Silverpil 175 1956
72Christer LydigUppsala Yamaha RS100 100 1979
73Bernt SjöstrandÄlvkarleby AJS AJS 20 500 1953
73 Elisabeth Sjöstrand Älvkarleby AJS AJS 20 500 1953
74Gunnar DiffnerSkutskär Husqvarna 228 120 1951
75Gunnar LundhSkutskär DKW RT 250 1952
76Fredrik BjärflodKnivsta BSA A10 650 1955
77Torsten VesterlundUppsala Ducati Mk3 350 1973
78Conny LycktmanÖrbyhus NV 36 250 1953
78 Gun-Marie Jäger Örbyhus NV 36 250 1953
79Leif LarssonGävle Honda CB750 C 750 1981
80Sune AnderssonOckelbo Monark Blue Arrow 250 1954
81Sjöberg HåkanGävle Huskvarna M28 118 1951
82Adil CarlssonValbo Maico Blizzard 250 1954
83Jörgen JonssonOckelbo Matchless G80 S 500 1954
83 Karin Andersson Ockelbo Matchless G80 S 500 1954
84Tommy LiljekvistLångshyttan Husqvarna 282 silverpil 175 1955
85Peter SandströmUpplands Vasby Vincent Rapide 1000 1949
86Lennart Larsson Upplands Väsby BSA B33 500 1951
87Sven KarlssonKilafors Norton ES2 500 1928
88Martin KarlssonKilafors Adler MB250 S 250 1956
89Hasse GöthessonKrylbo Husqvarna Silverpil 175 1965
90Bernt HermanssonKilafors Husqvarna 281 Drömbåge sport 175 1955
91Runo Wass Vallentuna Husqvarna 256 a 250 1968
92Erik MalmgrenSala Honda CB650 650 1973
93Rolf LundbergGävle Norton Dominator 7 500 1951
94Stefan LundbergGävle Triumph T100 500 1971
95Per-Erik KarlssonGimo BSA Lightning 650 1970
96Håkan ForsbergHofors BSA Ligting 650 1970
97Tord PantzarÄlvsjö Royall Enfield Bullet 500 1957
98Bill BergqvistKilafors Husqvarna 282 175 1955
99Torbjörn TomtlundGrängesberg NV NV 250 1953
100Bo EklundGävle BMW R90 /6 900 1975
101Owe JonssonKungsgården Monark Jawa Arme 350 1963
102Olle WestlingOckelbo Dneper Mt 10-36 650 1983
102 Vera Blom Gävle Dneper Mt 10-36 650 1983
103Jan-Olov PrimStorvik Honda CB450 Black Bomber 450 1967
104Leif GisingFalun Nimbus 750 1936
104 Bibbi Gising Falun Nimbus 750 1936
105Törbjörn DofsÄlvdalen Yamaha XT700 600 1985
106Anders AlringerÄlvdalen Yamaha XT700 600 1985
107Anna Westling SöderströmGävle Husqvarna 282 Silverpil 175 1960
108Mikael Westling SöderströmGävle Suzuki DR 500 1981
109Valter HedinÖsterfärnebo Triumph Trophy 500 1954
110Kjell JanssonÖsterfärnebo Monark Blue Arrow 250 1955
111Ivar HanssonValbo NV 35 250 1952
112Ulf BejerfjordValbo Honda CB400 N 400 1980
113Jan Erik HolmValbo Honda CB750 K 750 1980
114Jan LindstenValbo Monark Blue Arrow 250 1955
115Per-Arne PetterssonOckelbo NV 36 Militär 250 1954
116Stefan KlingsboSigtuna Indian Scout 101 750 1930
117Rolf AnderssonKungsör Monark Blue Arrow 550 250 1953
118Lars KlingsboRönninge BMW R25 250 1951
119Lars AhlqvistSurahammar Monark Blue Arrow 550 250 1954
120Sven PetterssonGävle Typhoon tz 198 1953
121Pontus FyhrValbo Husqvarna 227 120 1950
122Thomas ÖstlinValbo Husqvarna Mod 30 120 1953
123Camilla EngvallValbo Rex Telespeed 125 1950
124Thomas EngvallValbo Husqvarna 30 sport 120 1954
125Kjell LindGävle Suzuki GS450 450 1981
126Göran NordqvistBergsjö Svalan Konsul 500 1952
127Holger SöderHedesunda Jawa Perak 350 1950
128Per SandeVallentuna Zündapp DB201 200 1951
129Caj AbrahamssonGävle Monark Blue Arrow 250 1954
130Henrik SöderHedesunda Suzuki GS1000 1000 1981
131Ola GunnarssonValbo Kärnan 98 1938
132Håkan FogelinUppsala Honda FT500 500 1982
133Göran HjertstedtSundbyberg Triumph 6T Thunderbird 650 1950
134Birgitta DahlSandviken Triumph T100 C 500 1953
135Jan HedkvistKrylbo Norton ES2 500 1953
136Lars LarssonVännäs Norton Dominator 88 Deluxe 500 1954
137Bertil StrandbergValbo Norton Dominator 99 600 1957
138Jonny AnderssonÖsthammar Norton Commando 750 1969
139Bo StrorwallÖsthammar Norton Commando 750 1970
140Kent PetterssonAlunda Norton Commando 750 1972
141Bo SäbbÖsthammar Norton Commando 850 1984
142Kjell-Åke MarcussonLjusne Matchless P11a 750 1968
143Roland SkoglundVästerfärnebo Monark Blue Arrov M550 250 1957
144Mattias ErikssonVästerfärnebo Husqvarna enduro 250 1975
145Sören BolinStenhamra BMW R100 980 1981
146Eric BoströmEkerö Suzuki T500 498 1972
147Bo BorgÄlvkarleby Honda CM400T 400 1981
148Hans-Erik LassisVikarbyn BSA Gold Star 500 1955
149Robin ÖstlinValbo Monark Jawa 962 350 1962
150Tore JohanssonLövånger Triumph T120 Bonneville 650 1968
151Johan SjöborgJärfälla Honda CJ250T 250 1976
152Petter HjertstedtStockholm Honda CB900F 900 1980
153Greg CamilleriDrottningholm Honda CB72 250 1961
154Sven HedÄlvdalen BMW R 51/3 500 1953